Embossing – dzieło sztuki wytłoczone w aluminiowej blaszce.

Embossing – dzieło sztuki wytłoczone w aluminiowej blaszce.

Jestem wielkim fanem tworzenia rzeczy z recyklingu! Uwielbiam zbierać różne rzeczy i zmieniać je w coś niesamowitego. Dzisiaj chcę ci pokazać fajną technikę zwana wytłaczaniem arkuszy aluminiowych, albo jak ja to nazywam, embosowanie.Będziemy potrzebować tylko kilku materiałów do tego projektu, a efekt końcowy będzie unikalnym dziełem sztuki. Czy możesz uwierzyć, że zaczynamy od jednorazowej formy do pieczenia z aluminium? Gotowy projekt będzie świetnym dodatkiem do twojej ściany. Proces embossingu jest tak wszechstronny, że pokochasz go!

Więc oto, czego będziesz potrzebować: formy do pieczenia z aluminium, kawałka papieru, ołówka, spinacza, narzędzi do rzeźbienia lub starych długopisów i miękkiej podkładki filcowej.

Zaczynajmy!

Naszkicuj na papierze dowolny wzór, a następnie przymocuj go do wyciętego arkusza aluminiowego spinaczem. Odtwórz wzór na arkuszu, pamiętając o umieszczeniu miękkiej podkładki filcowej pod spodem. Użyj narzędzi do rzeźbienia, długopisu lub starych długopisów, aby dopracować rysunek na arkuszu. Wytłocz go. Pamiętaj, aby pracować z obu stron.

Na koniec pomaluj arkusz farbą w sprayu i szybko wytrzyj go miękką bawełnianą szmatką. To stworzy fajne efekty postarzenia, a pozostała farba w rowkach doda uroku i głębi twojej pracy.

Opraw wykonane dzieło w ramkę.

Voila! Twoje arcydzieło jest gotowe! Gotowy na kolejne? Pamiętaj, że w tobie drzemie artysta!